سه‌شنبه 2 بهمن 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت


ورود دانشگاه علوم پزشکی اراک برای اولین بار در نظام رتبه بندیEssential Science Indicators

دکتر ارجمندزادگان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اراک اعلام کرد:  در ویرایش اخیر نظام رتبه بندی  Essential Science Indicators (ESI)، دانشگاه علوم پزشکی اراک برای اولین بار به جمع دانشگاه‌های برتر در نظام رتبه‌بندی ESI پیوسته است.

 

به گزارش ایسنا، دکتر محمد ارجمندزادگان گفت: نظام رتبه بندی  Essential Science Indicators (ESI) یکی از نظام های رتبه بندی در پایگاه ISI می باشد.

وی ادامه داد: موسسه اطلاعات علمی ISI (Institute for Scientific Information) با نام جدید  CLARIVATE ANALYTICS یکی از اولین و معتبرترین موسساتی است که شامل اطلاعات مختلفی بر پایه نمایه‌سازی استنادی منابع علمی است که در طی 55 سال گذشته توسط موسسه اطلاعات علمی تامسون رویترز در اختیار عموم علاقه مندان در سراسر جهان قرار گرفته است که امکان بررسی کمی تولیدات علمی در هر حوزه، شامل میزان رشد تولیدات علمی در سال‌های مختلف، شناسایی کشورهای برتر در هر حوزه، دانشگاه‌های پرکار در هر حوزه را فراهم می نماید.

دکتر ارجمندزادگان افزود: ارزیابی در سطح بین المللی به دلیل اینکه فرصت انجام مقایسه و ایجاد رقابت علمی در سطح بین الملل را فراهم می کند و همچنین هماهنگ شدن تولیدات علمی کشورها را به ست استانداردهای بین المللی تولید علم باعث می شود، اهمیت خاصی دارد.

وی گفت: رتبه بندی  Essential Science Indicators (ESI)یکی از رتبه بندی های معتبر و پرمخاطب ISI در سطح دنیاست که اقدام به رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در سطح جهانی می‌نماید و شرط ورود یک موسسه علمی به این نظام رتبه‌بندی تعداد ارجاع به مقالات اصیل و مروری منتشر شده در پایگاه ISI برابر یا بیش از آستانه تعیین شده می‌باشد.

وی تصریح کرد: این سیستم رتبه‌بندی به صورت هر دو ماه یکبار روزآمد ‌گردیده و رتبه‌بندی به تفکیک گرایش‌های اصلی علم و نیز در کلیه گرایش‌های علوم انجام می‌‌گیرد که از این نظر از سایر نظام‌های رتبه‌بندی متمایز است. 

دکتر محمد ارجمندزادگان با اشاره به این که نتایج جدید رتبه بندی دانشگاه­ها و مراکز تحقیقاتی برتر دنیا مربوط به ماه نوامبر سال 2017 میلادی نظام رتبه بندی  Essential Science Indicators (ESI)اعلام شده است اظهار داشت:  مبنای این رتبه‌بندی گردآوری، تجزیه و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استنادات در پایگاه ISI در فاصله ده سال و هشت ماه از ژانویه 2007 تا پایان آگوست 2017 بوده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اراک ضمن تبریک این دستاورد ارزشمند به اعضاء محترم هیئت علمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 16 دانشگاه علوم پزشکی از جمهوری اسلامی ایران از بین 55 دانشگاه علوم پزشکی در این نظام رتبه‌بندی واجد رتبه هستند که در رتبه‌بندی اخیر، ۳ دانشگاه علوم پزشکی اراک، کرمانشاه و جندی شاپور اهواز وارد این رتبه‌بندی شدند.در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved